תבנית וורדפרס מתורגמת – Mystique

היום תורגמה תבנית וורדפרס בשם Mystique שזאת היא אחת התבניות המתקדמות והחינמיות שקיימות היום. היא מתחרה ישירה של תבנית מאוד פופולרית בשם Arras. נכון, זאת היא לא תבנית מגזין, אבל התכונות מאוד זהות חלקית כמו למשל בחירה של מספר עמודות ושליטה על הגדלים באופן דינמי, בחירת צבע לתבנית, יכולת שילוב תמונת רקע פרטיות ועוד. התבנית מגיע עם הגדרות מיוחדות המאפשרות לבעל האתר לשלוט בצורתו המלאה של האתר בצורה פשוטה וקלה מיד אחרי ההתקנה. חשוב לציין שהתבנית מורכבת מבחינה טכנית והיא יחסית גדולה לעומת תבניות הבסיסיות האחרות. התבנית תורגמה לשפה העברית שכלל תרגום של 330+ מחרוזות שכולל מחרוזת כוללת מספר מילים / ביטוים. אכן מדובר בעבודה קשה שנעשתה בעת תרגום התבנית כולל תיקוני Css ועבודת פוטושופ לסידור תמונות וביצוע גיור ל-(RTL).

מה כולל התבנית?

הגדרות התבנית
הגדרות התבנית

תבנית מגיע עם הגדרות נרחבות המתווספות באופן אוטומטי בתפריט הצדדית מתחת לכפתור "עיצוב" בשם "הגדרות התבנית".

מה אפשר לעשות עם תבנית Mystique?

הרבה! התבנית כוללת 7 אזורי עריכה שונים המאפשרים קוסטומיזציה מלאה של האתר. נעבור על כל 7 האזורים המופיעים בתוך הגדרות התבנית. 7 עומדי הגדרות בתבנית.

 1. עיצוב
 2. תוכן
 3. ניווט
 4. Seo
 5. פרסומות
 6. מתקדם
 7. User Css
תפריט ניווט של התבנית הנוכחית בוורדפרס
תפריט ניווט של התבנית הנוכחית בוורדפרס

מה יש לנו ב- "עיצוב"?

יש לנו גיליונות עיצוב לבחירה חופשית כפי שאפשר לראות בתמונה למטה. באפשרותך לבחור את הסוג הגיליון (Layouts) ולראות את התצוגה המקדימה במסך iframe שצורף לעמוד. כל שינוי שנעשה בעמוד זה, ניתן לראות בתצוגה מקדימה שמופיע ממש מתחת לתפריט הניווט של הגדרות. בתבנית הנ"ל יש לך 6 גיליונות עיצוב לבחירה. חשוב לומר שתכונה זאת היא ייחודית ולא כל תבנית ובכלל תבניות וורדפרס כוללות אותו. תצוגה מקדימה של הגדרות התבנית לפני פרסומו. לאחר שתבחר את צורתו של התבנית ותגיע לתוצאה הרצויה, באפשרותך לשמור את השינויים באמצעות כפתור שמירה.

גיליונות עיצוב - תבניות וורדפרס
גליונות עיצוב – תבניות וורדפרס

בנוסף, קיימת ערכת צבעים הכוללת 4 צבעים לבחירתך האישית.

צבעים לבחירתך בתבנית Mystique
צבעים לבחירתך בתבנית Mystique
 • ירוק
 • כחול
 • אדום
 • אפור

לחיצה על אחת מהן יפעיל את השינוי בתצוגה המקדימה של התבנית וורדפרס Mystique בחלון למעלה. בנוסף יש לנו את אפשרות בחירה של רוחב העמוד (תוכן) וגודל העמודות. את גודל העמודות ניתן לשלוט באמצעות הזזה של חצים המופיעים ממש מתחת להגדרות רוחב. סגנון הפונט: אפשר לבחור סגנון של הפונט. פונט המגיע בתור ברירת מחדל הוא Segoe UI. עומד לפניך אפשרות בחירה באחד מארבעת הפונטים הבאים:

 • Segoe UI
 • Helvetic / Arial
 • Georgia (sans serif)
 • Lucia Grande / Sans

כמות מזערית של תבניות וורדפרס נותנות אפשרויות בחירת פונט בתוך הגדרות התבנית. אפשרות בחירת צבע לרקע של התבנית. צבע השחור מוגדר כברירת מחדל ב – Mystique תמונת לוגו : באפשרותך לעלות תמונת לוגו אישית במידה ויש לך אותו. במידה ולא, גש לעמוד הנ"ל כדי להזמין לוגו: הזמנת לוגו לאתרתמונת רקע מותאמת אישית – אם אתה רוצה לעלות תמונת רקע לאתר, כעת אתה יכול לעשות זאת ללא התערבות טכנית בתוך הקוד. כל שעליך לעשות זה לעלאות את התמונה מתוך העמוד הזה. עד לכאן עמוד הגדרות של "עיצוב" בתבנית (theme) וורדפרס Mystique.

עמוד הגדרות של ה-"תוכן"

דף זה מיועד לקוסטומיזציה של עמוד מאמרים (מאמר בודד). באפשרותך לבחור אם להציג מידע מסוים או להסיר מתוך התבנית כמו: תגיות, מטא, כפתור שיתוף, על המחבר, הדפס קישור, מאמרים קשורים. תצוגה מקדימה של מאמרים: אתה יכול להגדיר אם להציג מאמר מלא או רק תקצירים בעמודים הבאים: קטגוריה, ארכיון, בבלוג, בחיפוש. בנוסף באפשרותך לבחור אם להציג רק 50, 100 או 200 מילים מתוך המאמר לבחירתך. אוטומטי ליצור תמונות ממוזערות: מומלץ להשתמש בהגדרה זו ולא להסיר אותה מהתבנית. גודל תמונה הראשית: ההגדרה תחול רק על תמונות שאתה מעלה מעתה והלאה. ז"א במידה והיה לך תמונות ראשיות בגודל שונה מזו שמוגדר כעת, השינוי לא החל עליהן. בשביל זה עליך להשתמש בתוסף בשם Regenerate Thumbnailsאפשרות הצגת דגל המדינה של המגיב באתר: אם גולשים מגיבים לך מכל העולם אז התכונה הזאת יכולה להיות מאוד שימושית. כברירת מחדל התוסף מכובה וגם בצדק. אם אתה מפעיל את האתר לקהל שממוקד למדינה אחת למשל לישראל, אין צורך להשתמש בתוסף זה. הודעות נבחרות: באפשרותך לסמן הודעות מובלטות בעמוד המאמרים. בנוסף באפשרותך להגדיר את מספר המקסימלי להצגת המאמרים באותו עמוד.

אפשרויות ה-ניווט

עמוד זה דליל מהגדרות אך היא מאוד חשובה. ניתן לסמן את הסוג של עמודים או סוג התפריט להצגה בתפריט העליון של האתר. ניתן להציג רק עמודים, רק קטגוריות, קישורים או תפריט מותאמת אישית של וורדפרס. בנוסף להכל, ניתן להוציא / להסיר עמודים מתוך בר ניווט באמצעות סימון V על עמודים.

הגדרות Seo של התבנית וורדפרס Mystique

לשים לב, במידה ואתה משתמש בתוסף Seo כלשהו במערכת וורדפס, עליך לבטל את התכונה זו מהתבנית כדי לא ליצור קונפליקט בניהם.

עמוד הגדרות הפרסום

התבנית מגיע עם אפשרות להכנסת פרסומות.עמוד זה מיועד לבעלי ידע בתפעול המערכת כדי להשתמש בה.

אזור הגדרות המתקדמות

באפשרותך לא להשתמש בתוספים שמגיעים עם התבנית. באפשרותך לבטל jQuery, כיבוי תגובות ב-Ajax, ביטול והסרת תכונה lightbox. חשוב לשים לב ולזכור, אין לגעת בדברים שאינך יודע מה הם או במילים אחרות תיגע רק אם אתה יודע מה אתה עושה!

הגדרה אחרונה וחשובה מאוד למתקדמים היא User Css.

באפשרותך להכניס קלאסים באופן עצמאי ללא צורך בעריכה של קובץ css של התבנית. במידה וברצונך לשנות, להוסיף או לערוך הגדרות כלליות של css בתבנית, כל שעליך לעשות זה להיכנס לעמוד ההגדרות של user css ולרשום את השינויים. התכונה זאת מיועדת אך ורק למתקדמים ואין במה לגעת במידה ואינך יודע מה לעשות או מה לרשום בתיבה שמופיע בעמוד זה.

סימנתי, שיניתי, ערכתי והפכתי את כל התבנית. איך אני מחזיר הכל למקור?

בצורה פשוטה מאוד. בדרך כלל תבניות וורדפרס אינן כוללות אפשרות כזאת אך התבנית Mystique מאפשרת שחזור הגדרות ברירת מחדל בצורה קלה ופשוטה באמצעות לחיצה על כפתור "חזור לברירת מחדל".

מה מיוחד בתבנית?

היא קלה, פשוטה אבל עדיין עוצמתי. ווידג'טים המציגים תגובות אחרונות בצורה דינמית, מאמרים אחרונים, חדשות ועוד. קיימת אפשרות להכנסת ווידג'טים בתחתית לאתר וניהולם במצעות פנל ניהול של וורדפרס. תבנית וורדפרס מתורגמת – Mystique באופן מלא ועובדת עם מערכת וורדפרס 3.0 – 3.2.1 עודכן לאחרונה ב: אוגוסט – 29 – 2011 תורגם ע"י יוסי ג'אנה מה נעשה בעדכון האחרון?

עדכון תבנית Mystique גרסה בשפה העברית. תיקון אזור התגובות באתר. תיקון כיוון הכותרת האתר בדפים פנימיים סודר. סידור מלא של Css. עובד תקין. בעיה עם css בתפריט בדרגה השניה תוקן בתבנית.

הערות, תגובות, דיווח באגים או הצעות ניתן להשאיר למטה!

46 תגובות

 1. ליאור הגב

  קודם כול רוצה לציין שהיא אחלה תבנית. כול הכבוד!.

  לגבי הבעיה..שלוחצים על אחד מהקישורים באתר או באחד מרשימת התפריטים באתר – שם האתר זז לצד שמאל במקום שישאר בצד ימין..

  אתה יכול להגיד לי מה לעשות כדי לתקן זאת?

 2. עידן הגב

  אתה יכול לתרגם גם את התבנית masunurin היא מעולה!

 3. ליאור הגב

  יוסי …עדיין יש לי את הבעיה הזאת שזה עובר לצד ימין…
  יכול להיות שזה בעיה אצלי?

 4. Webist הגב

  התבנית עודכן היום, 28.07.11 , מי שהוריד לפני ההודעה הזאת, נא להוריד שוב את התבנית המעודכנת. עודכנו מספר דברים קריטיים. חובה לעדכן.

 5. אריק הגב

  כל הכבוד ראוי להערכה עצומה על ההשקעה!!
  תודה

 6. ליאור הגב

  שלום יוסי…

  שמתי את התבנית וזה עושה בעיות עם כול הניקוד – פיסקים ונקודות. במקום להיות בסדר הנכון שלהם הם מופיעים בסוף.

  אתה יודע ממה זה נגרם?

  לדוגמא:
  http://www.stratrade.com/blog/?page_id=472

  תודה רבה

  • יוסי ג'אנה הגב

   ליאור, דיווחת לי באג שלא שמתי אליו לב. תוקן ועובד כעת תקין. תתקין מחדש את התבנית היא עובדת.

   לא שמתי לב לבעיה של פסיקים בתוך הפוסטים.
   תודה.

 7. ליאור הגב

  תודה לך..

  יש לי איזה שאלה..
  אני מנסה להוסיף לקוביה של הטוויטר וה RSS שמעל התפריט גם קוביה של פייסבוק שתעלה ותרד ככה..

  אני מבין ב HTML ומעט מאוד ב PHP זה מסובך להוסיף דבר כזה?

 8. נימרוד הגב

  אחי זה עובד לי מצוין!!!! תודה רבה אחלה תבנית

 9. מורן ראשון לציון הגב

  הי יוסי
  רק רציתי לומר לך תודה על הכל. 🙂 תלמידה שלך

 10. קארין הגב

  איך מתיקינים עם זה אתר? למה אין הסבר?

  • יוסי ג'אנה הגב

   הייי קארין

   את צריכה להתקין מערכת וורדפרס בשרת. זה לא אתר זה רק תבנית / עיצוב לאתר. העיצוב הזה מיועד למערכת שנקראת וורדפרס וזאת היא תבנית וורדפרס. מקווה שזה מובן

 11. קובי בניית אתרים הגב

  הופה. הולך להשתמש בתבנית הזאת עבור הלקוח שלי. תבנית מעולה באמת. יש לך טעם בתבניות

 12. עופר הגב
 13. עופר הגב
 14. עופר הגב

  יש רעיון איך אני מוסיף כפתור like בתקציר המאמר בעמוד הראשי?

  תודה!
  עופר

  • יוסי ג'אנה הגב

   תתקין תוסף, הכי קל והכי מהיר…
   אתה יכול גם ידנית אבל תוסף יעשה לך חיים קלים יותר

   Facebook like button
   חפש בתוספים, תמצא הרבה תוספים כאלה… תתקין אחד שנראה לך טוב

 15. ארז ליברמן הגב

  בעיה מוזרה.
  אני לא רואה את הרקע היקור של הטיטלס באתר אבל בתצוגה המקדימה בניהול אני כן רואה אותו וגם רואה שהוא קורא לקובץ css המתאים.
  איך מתקנים את זה?
  תודה.

 16. דני הגב

  יוסי שלום
  איך אני יכול להגדיר בתבנית תתי תפריטים?
  אני משתמש בתפריט עליון ומעוניין בתתי תפריט שיפתחו כאשר אני עומד על התפריט הראשי
  ניסיתי להגדיר את זה בהגדרות תפריטים של הוורדפרס אבל רואים רק את התפריט הראשי

  תודה

 17. שזיף הגב

  היי יוסי,
  הבנתי כי השבוע אתה תכננת לשחרר עדכון לעיצוב.
  מתי יצא העדכון?

 18. אבי הגב

  שלום,
  איך אפשר לשנות את הטקסט ALT שמופיע כשמעבירים עכבר על הכפתור של הטוויטר?
  יש שם שגיאת כתיב קטנה…קורה 🙂

 19. david הגב

  יש מצב אתה מעדכן את התבנית לגרסה 3 החדשה היא ממש יפה ונוחה

 20. ניר הגב

  היי יוסי,
  אני ממש ממש ממש חדש בתחום של הוורדפרס. רציתי לשאול: איזה תבנית אתה ממליץ לאתר שאמור להיות מין חנות מקוונת קטנה למכירת מוצרי תינוקות (בגדים, מוצרים וכו'). חושב לי שיהיה באתר הרבה מקום לתמונות וקטלוג מוצרים ולאו דווקא פוסטים.
  תודה על הכל . יוזמה מבורכת ומקווה שתגובתך תעזור.
  נ.ב הבנתי שזה קצת מסובך מבחינת אבטחת מידע חנות מקוונת. אם אני מחליט בסופו של דבר לא ללכת על חנות מקוונת איזה פלאגין יש לי שהוא כמו עגלת קניות אך בסוף שלא יהיה צורך בהכנסת אשראי אלא רק לשלוח את ההזמנה אליי בצירוף פרטים (טלפון /מייל) ואז אחזור ללקוח טלפונית לביצוע הרכישה.
  מקווה ששאלתי את השאלות הנכונות 🙂

השארת תגובה